Резултати 1 до 14 от 14

Тема: InFocus LP650 (DLP) с черно-сиви хоризонтални черти

Петър Велков
    Guest

InFocus LP650 (DLP) с черно-сиви хоризонтални черти

Мараба!

Днес се сдобих с въпросното животно (да, животно си е), но има "малък" проблем. Той изглежда така:

По принцип го купих за да присаждам лампата му на другия ми проектор (LP500), но като го пуснах и видях картината, която излиза от него, си казах че ще направя всичко възможно да го подкарам. След като го донесох и пуснах, първото което направих беше да го отворя и да проверя за лоша връзка между платката на DLP-то и основната такава. След сглобяването първите 5-10мин при натискане точно над DLP-то горната черта изчезваше

След като веднъж загря като хората, чертата спря да изчезва, независимо дали натискам или не. Долната черта си беше там през цялото време. След няколко часа включен в контакта без да работи, ми прави впечатление че импулсното му леко жужи и грее, т.е. и него трябва да прегледам.

Давайте идеи какво да го правя. Проекторчето си струва ремонта, струва ми се

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Провери контактът между диелпито (чипа) и платката му. На проекторите които съм виждал толкова разглобени, чипът не е запоен към платката, а контактува с някакви токопроводящи ала-бала.

Пешо, свържи се с Колето, ако някой знае чалъми за оправяне -това е той, знаеш къде да го намериш

Петър Велков
    Guest
    Тъй. Развитие по въпроса. Като за начало, чертите вече са три

Всъщност това за което говорим (и аз и Ицо) е DMD, а не DLP.

Парчетисах проектора, свалих му цялата оптика барабар с DMD-то, оказа се че наистина е на цокъл и то такъв, който хич не ми харесва. Чипът има контактни площадки (моделът му е ето този), платката която го свързва с основната такава също е с площадки. Между двете има преходник (цокъл) с метални пластинки, които контактуват с платката и DMD-то.

На самия чип се виждаха ясно двете черти, т.е. огледалата са останали в не каквато трябва позиция. Следва логичен въпрос: могат ли след изключване огледалата да остават в различни позиции и дали е скапан кристалът или може цокълчето да прави мизерии? От линкът по-горе излиза $72 с доставката, но това е само DMD чипа, без цокъл.

Ще говоря с Колето, когато Милен се събуди и си погледне Скайпа

По-скоро си е точно от този преходник/цокъл....ама дет се вика, нека не гадаем толкова,че лесно се съсипва повече

Петър Велков
    Guest
    Ето малко читави снимки на вътрешностите:

По ред на номерата - вижда се планката, която притиска платката към DMD-то и оптиката. На третата снимка се вижда цокълчето откъм платката с DMD-то отдолу, след това самото DMD и накрая извадено от цокълчето. На снимката с матрицата се виждат ясно двете черти, както споменах в предишното си мнение.

Поредното нещо, което ме озадачава, е че новопоявилата се трета черта не е видима на матрицата

Петър Велков
    Guest
    Ако въобще някой следи темата и му е интересно - днес го парчетисвах пак, за да подложа картонче под DMD-то за да се подобри контакта с цокъла. В крайна сметка освен новите хоризонтални черти се появиха и две вертикални:

Та в крайна сметка реших да рискувам - току що поръчах ново DMD (P1076-7292-235) за 55 евро с доставка по DHL - от 4 до 7 дни чакане и трябва да е тук.

Ще пиша като има развитие

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jan 2008
    Възраст
    50

lp650

Цитат Публикувано от Петър Велков
    Ако въобще някой следи темата и му е интересно - днес го парчетисвах пак, за да подложа картонче под DMD-то за да се подобри контакта с цокъла. В крайна сметка освен новите хоризонтални черти се появиха и две вертикални:

Та в крайна сметка реших да рискувам - току що поръчах ново DMD (P1076-7292-235) за 55 евро с доставка по DHL - от 4 до 7 дни чакане и трябва да е тук.

Ще пиша като има развитие

A дано да тръгне.
    Следя ти темата,щото аз пък имам LP640,чисто нов,но с пукната лампа,така го взех преди много време и все още не съм му купил такава,чудейки се все още дали си заслужава да дам 250 евра.
    Та,ще чакам развитие по темата.

Петър Велков
    Guest
    Ами развитието е, че продавам DMD

Не е от него. Проектора го гушвам и в края на другата седмица ще е при Колето, понеже ме е "бъзе" да ръчкам там, където е проблема, с моя поялник. Оказа се, че белия конектор на платката зад DMD-то, който я свързва с основната платка, се е разпоил на единия край - или поне така изглежда. Китайците, от които поръчах чипа (и който дойде за 4 дни от Хонг Конг), се оказаха зверски отзивчиви и се поинтересуваха дали проекторът е тръгнал. Потвърдиха, че проблемът е от лош контакт, както и че НЕ е сокета зад DMD-то.

Та да. В края на другата седмица, ако китайците и Колето са прави, трябва да тръгне гадината.

ПП: Логично е да е конектора, защото при всяко разглобяване и сглобяване броят на чертите се увеличава.

А твойта 640-ка е с LCD, тя технически няма общо с 650-ката!

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jan 2008
    Възраст
    50
    Вчера подкарах 640-ката, останах доста впечатлен.
    Направо отвя старото ми бойно LG-RL-JA20.http://www.projectorcentral.com/LG-RL-JA20_.htm
    Лампата я купих от Щатите за 75$.
    Доволен съм.
    Редактирано от velikij1; 18 June 2013 в 23:53.

Петър Велков
    Guest
    Ау, аз не съм писал. След предишното ми мнение Колето барна проекторчето с поялника и за 10мин тръгна гадината. Оттогава съм й навъртял 150-200 часа на лампата, няма грешка проекторчето

Малко ще я изтръскам от праха, но да не отваям нова.....

Въпроса ми е към Петър Велков а и към други с опит - имаш ли спомен като си го отварял дали вентилаторите се развъртат още с пускането на проектора, или само при достигане на определена температура.
    Припадна ми един InFocus Х2 с изгоряла лампа. За за го тествам дали останалите модули работят байпаснах баласта и го "излъгах", че има лампа. Всичко изглежда ОК освен вентилаторите които си кротуват.
    Захранването на проектора и баласта са на една платка и е възможно с байпасването да съм спял и захранването на вентилаторите, но все пак да питам първо.
    Редактирано от grunge1277; 18 July 2015 в 12:40.
    Of all the things I`ve lost
    I miss my mind the most
    OZZY OZBOURNE

Петър Велков
    Guest
    Трябва да завърта вентилаторите при пускане. Няма логика да е било другояче, въпреки че не помня

Лошо....айде пак разглабяне да върна всичко по местата да видя как ще е.
    Of all the things I`ve lost
    I miss my mind the most
    OZZY OZBOURNE

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени