Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 60 от 60

Тема: Измерване на T/S параметри с генератор и миливолтметър

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    23
    Моята карта си е нормална нито сам я сменял нито нищо.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Здравейте. Знам, че темата е доста стара, но наскоро реших да си направя подобен на коментирания в темата тестов сетъп. Сдобих се с генератор Feedback FG 600 (http://www.ebay.co.uk/itm/Feedback-M...-/231301139009) и сега на дневен ред е закопуването на измервателен уред. Не съм съвсем сигурен точно какъв ми е необходим, затова реших да се допитам до вас. Знам, че е необходимо да мери точно в миливолти и да работи в нискочестотен обхват. Ето два уреда, за които мисля, че ще свършат работа:

1. Keithley 177 Microvolt DMM (http://www.utwente.nl/tnw/onderwijs/...eithley177.pdf) - знам, че ще мери напрежението точно, но честотния му обхват (според спецификациите) започва от 45 Hz.

2. UT61E професионален True RMS мултицет (http://uni-trend.com/UT61E.html) Спецификациите показват честотен обхват от 10 Hz, но не съм сигурен за надеждността на меренето на напрежение в миливолти.

Благодаря предварително.
    -.-

Най-вероятно аз съм тъп, ама що държите да мерите с мултицет? Осцилоскоп за целта не е ли по-подходящ?

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Keithley 177
    На обхват 200 mV има резолюция 0,01 mV. Точност в диапазона 45 Hz - 20 kHz +- 0,7% + 15D Точност в диапазона 100 Hz - 10 kHz +- 0,5% + 15D
    При отчетени 100,00 на 45 Hz грешката ще е +- 0,85 mV. При отчетени 100,00 на 1 kHz грешката ще е +- 0,65 mV.

Uni-T UT61E
    На обхват 200 mV има резолюция 0,01 mV. Точност в диапазона 45 Hz - 1 kHz +- 1,0% + 10D Точност в диапазона 1 kHz - 10 kHz +- 1,5% + 50D
    При отчетени 100,00 под 1 kHz грешката ще е +- 1,1 mV. При отчетени 100,00 над 1 kHz грешката ще е +- 2 mV.

Аз бих избрал Keithley...

ПП И едно документче описващо как се изчислява грешката.
    ПП2 GenaDP, осцилоскопа е по-добър за гледане на сигнала, а не за измерването му.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Редактирано от galinvayov; 25 March 2015 в 22:45.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Членува от
    Feb 2007
    Възраст
    36
    Още едно за към последното мнение и съм напълно съгласен с него.В добавка казвам от опит ,че обхвата е даден защото така е по стандарт не се сертифицира надолу.В повечето случаи приблизително 90 процента грешката е такава като на 40 херца.Това не бива да те притеснява все пак това са малосигнални параметри, просто за отправна точка при измерването има много други потводни камъни които ако не се усетиш обесмислят измерването защото вкарват по голяма грешка.Давам пример като за начало точно измерване на съпротивлението и то до втория знак след десетичната запетая.
    По добре силно и качествено отколкото слабо и некачествено.

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    72
    Абе вие колко говоритела смятате да измервате през живота си та се въоръжавате с прецизни уреди? Сигурно са под 10. Освен това параметрите на говорителите се променят. Независимо колко точно сте ги мерили. Магнитният поток спада - Q се вдига, гофърът се втвърдява - Q се вдига и f рез се вдига... Методиките и при Виноградова и при Попянев негласно са съобразени с това. И накрая като напълните ОТ било с полиестерна вата, било с вълна и влажността на въздуха се промени...

Не случайно АЧХ при ОТ се мери на -6 dB. А при всичко останало на -3dB. По-добре си потърсете говорители с Q= 0,2 - 0,3 по каталог (с мнооого голям магнит) та като го измерите да е под 0,4 и фазоинвертора да стане.

Успех!

Смисълът на КАКВИ ДА Е измервания при " любителски " условия ,
    е да си "долу-горе" в норми (...колко хора са с калибрирани уреди ... )
    Но, което е по-важно: Уеднаквяване на каналите доколкото има такава
    възможност - избор на чифтове от много "претенденти" !

П.П.
    Има още нещо :
    от една страна е собственото успокоение, а от друга, ако някой,
    ( може хал хабер да си няма ...
    ) те пита за числа и цифри, да можеш
    да ги предоставиш!

П.П. 2
    "долу-горе", може да е 1%, може да 10%, а може да е ... порядък .
    Зависи от конкретни виждания, знания, умения и ... уреди .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    [COLOR=#3E3E3E]Вероятно и [/COLOR]колегата [COLOR=#3E3E3E]PinkPanther ще се съгласи, че измерванията са очите ни в еле[/COLOR]ктрониката. По-добре е да не работим насляпо, мисля.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    [COLOR=#3E3E3E]Вероятно и [/COLOR]колегата [COLOR=#3E3E3E]PinkPanther ще се съгласи, че измерванията са очите ни в еле[/COLOR]ктрониката. По-добре е да не работим насляпо, мисля.
    РАЗБИРА СЕ !
    Всякакви видове измервания са необходимост, особено ако можеш да ги тълкуваш.
    Без измервания, не знаеш "къде си" и дори "какво правиш" !
    Но:
    Едни голи числа поне за мен не значат много, освен ако няма и "обяснителна записка" ,
    особено за представителни измервания, в която освен вида на уредите, трябва да е
    описана и методиката на измерване , и допълнителните параметри от които зависят ...

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    Р
    Едни голи числа поне за мен не значат много, освен ако няма и "обяснителна записка" ,
    Нулата не е голо число и няма нужда от обяснителна записка...

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени