Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 55

Тема: Аудио калкулатор за начинаещи

Аудио калкулатор за начинаещи

Всякакви насоки, идеи, критика са добре дошли. Ако откриете някакъв бъг, кажете да го отстраня.

Последната версия може да намерите тук: Audio Calculator
    Редактирано от zebo_dino; 1 February 2012 в 05:08.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Напиши какво смята.

За момента са два модула. Единият смята звуковото налягане при въвеждане на чувствителност, мощност, брой говорители и разстояние. Другия смята приблизителна мощност, която би изкарал един усилвател с дадено захранващо напрежение и товар в изхода. В момента разработвам третия модул, който е базиран на закона на Ом и ще прави прости сметки с напрежение, ток, съпротивление и мощност.

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28

Трябва да имаш инсталиран .NET Framework
    Програмката още е в разработка и се нуждае от пакета. Хвърля грешка, защото съм качил директно exe-то, а не инсталационен файл. Във финалната версия тези неща ще бъдат оправени.

Audio Calculator v0.95a

Бутона Precision е оправен. Има малки промени по интерфейса плюс превю на следващия модул.

Audio Calculator v0.95b

Модула със закона на Ом е готов.

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Хммм .... при мен нито една версия не работи ...исках да видя какво си написал ... Windows Server 2008 R2 Standart ... приложението се отваря , но при всяка промяна на стойност рапортува грешка ... версията в началото въобще не захапва .......може да ти е полезна обратната връзка .....
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Определено е полезна, благодаря. Ще видя какво мога да направя и в следващата версия ще е оправено.

TexHoTpoHuk's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    при мен нищо не работи , уж имам .NET
    Пробвай с инсталационен файл ...

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Бачка калкулатора. Даже сметнах едни колонки с училвателче...

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    И при мен всичко работи. ОС е WIN7 x86.
    Готина иконка си му сложил, вече си закичих десктопа с нея.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

V-MOS Power Lover astankov's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от zebo_dino
    Трябва да имаш инсталиран .NET Framework
    Програмката още е в разработка и се нуждае от пакета. Хвърля грешка, защото съм качил директно exe-то, а не инсталационен файл. Във финалната версия тези неща ще бъдат оправени.
    Коя от всички версий? Мисля , че Уин 7 вървеше с версия 3.5 ако съм запомнил добре и за това хората с него нямат проблеми със запускането.
    При мен също се стартира нормално и аз съм с Уин 7. При хората дето не стартира сигурно са с ХР и имат само първата ферсия на въпросния фреймуърк. Ако е така моля потвърдете на автора да знае за проблема.

Иначе като цяло програмката ми харесва zebo_dino имаш едно браво от мен!

fenkiller, тествах на Windows Server 2008 R2 Standart, калкулатора работи, стига да си настроиш сървърa правилно. Ако имаш проблеми с настройките, пиши в съответния раздел.

В момента калкулатора изисква .NET Framework версия 3.5. Ще се опитам в следващата версия да го направя съвместим с версия 2.0.

За финалната версия има два варианта. Първия е по-лесен, като просто ще изписва, че нямате необходимата .NET Framework версия и съответно ще ви приканва да си я инсталирате. Втория вариант е приложението да се направи .NET Framework независимо и да си идва с необходимите файлове, но това ще го мисля по-натам.

Goro, благодаря за идеите. Това с бобините най-вероятно ще влезе в калкулатора.

Audio Calculator v0.95b2

Изискванията слизат на .NET Framework 2.0 за по-голяма съвместимост.
    Надявам се проблемите на повечето да се решат по този начин.

...Goro, благодаря за идеите. Това с бобините най-вероятно ще влезе в калкулатора.
    В калкулатора за бобините, ако цъкнеш долу в дясно върху името Калантаров... и след това два пъти в ляво от него, ще се отвори книгата с теорията.
    五郎

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Audio Calculator v0.95b2

Изискванията слизат на .NET Framework 2.0 за по-голяма съвместимост.
    Надявам се проблемите на повечето да се решат по този начин.
    Супер! Това вече работи!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

DIY Audio Lover Мариан Кирилов Тасков's Avatar
    Членува от
    Nov 2009
    Възраст
    26
    Готино, мерси!
    Мариан Крилов Тасков
    SONY CDP- XE210 + PCM2704 DIY Audio DAC => UHER Stereo Mix 500=> DIY "The Black Pearl" + DIY Excela Mono Block => Kenwood LS -65 + DIY JBL Sub.

Audio Calculator v0.96 Preview

Какво е новото?
    Основното е кода зад приложението. Целия код е доста опитимизиран, което се отрази положително върху физическата големина на приложението. Като бързина на изпълнение също е по-бързо, но това надали ще се забележи. Иначе са направени малки промени върху интерфейса, както е добавена и нова функция описана по-долу.

Причината поради, която публикувам недовършена версия е, за да я тествате обстойно, все пак кода е изцяло написан на ново и може да има странични ефекти. Новата функция в модула за закона на Ом разпознава дали резултата е по-малък от 1, съответно го показва в миливолта, милиампера и т.н., както разпознава и големи стойности над 1 000 и 1 000 000 и ги показва като кило и мега.

Идеята на новата функция е да се осъвършенства още и да се внедри и на други места в калкулатора. За момента само резултатите се показват по горепосочения начин, но идеята е да може потребителя да избира и с каква стойност да е въвежданото число, като кликва върху надписа отдясно на текстовото поле.
    Това е, тествайте и коментирайте.

sturm's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    26
    zebo_dino, страхотна работа! Занимавам се малко с програмиране и знам, че е удоволствие да работиш по проект, който всъщност е полезен за някой.

Една съвсем проста молба обаче, не че английския ми е проблем, но тъй като тепърва разширявам знанията си във физиката, възможно ли е да направиш и версия на нашия роден български?

Благодаря предварително

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Добро е, SPL калкулатора би ми бил полезен

Даже ти предлагам да го обособиш, като отделна програма за про-аудио цели.

Иначе мисля, че грешно изчислява мощността, спрямо променливо напрежение.

sturm, ще сложа български, не е проблем

Цитат Публикувано от alexandar888
    Иначе мисля, че грешно изчислява мощността, спрямо променливо напрежение.
    Разкажи по-подробно защо мислиш така? Ако има проблем е хубаво да се отстрани.

Banned
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    28
    Пример:

2 x ~36V = +/-50V DC

50-10% (в най-добрия случай!) = 45V

45V - 10V пад върху транзисторите - 35Vpp - максималната амплитуда на изходния сигнал.

35V / 1.4 = 25V RMS изходен сигнал - 25 х 25 / 4 ома = 150W изходна мощнсот.

А програмата дава - 200W и то при включен 10% пад, без него 250W...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Примерът не е съвсем коректен...

Това, колко е твърдо захранването, няма как да бъде отчетено от програмата (т.е. от формулата).
    Аз ако спретна едно домашно усилвателче ...например 2х50W с 1800VA тороид, смяташ ли, че ще клекне с 10% захранването!?

Освен това, пада върху крайните транзистори не е точно 10V......

Т.е. ако са заложени коректните формули (в което не се съмнявам) сметката ще е винаги вярна.
    Това, че някакъв конкретен остърган случай не изплюва желаните резултати, не е неин проблем а на конструктора комбинирал факторите!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени