Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 92

Тема: TDA1541A NOS DAC и TDA1541 OS DAC

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Колега powerpz споменаваш няколко пъте че си с лампов SRPP. Но това е само преамп. Може да се направят много варианти аз лично имам 5 преампа само в квартирата от хубав по-хубав. Включително и лампов такъв.
    Но освен тоя лампов SRPP преамп от огромно значение са конвертора на цапа ти, както и аналоговия филтър за който не казваш нищо а те правят 70% от свирката на цап устройството...
    Също искам да кажа че нито умаловажавам труда ти, нито искам да те засегна от това което харесваш и ползваш! Важното е че ти харесва а ако покрай мохабета откриеш какво може да предобриш още в него ще е ползотворно!

Ето снимки на два от преамповете да украсим малко темата
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Ламповия пред е в конфигурация CCDA a дискретните ОУ са OP2.4 Санди които ползвам в преамп!
    Редактирано от renegadel; 13 February 2018 в 00:02.
    (Arthur C. Clarke)

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Ето и две интересни проектчета по които работя когато имам време и не ме мързи
    Вижда се и че от мързел проектите нямат кутийки ами си пеят на дъски
    Редактирано от renegadel; 13 February 2018 в 00:05.
    (Arthur C. Clarke)

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Ще дойде и момент да направя цап с 1541 но както аз си знам да го направя та после като се изложа да си знам, че аз съм се изложил или пък ако вземе че свирне да се почерпя една биричка за хубавата работа :P

Качвайте снимки, да оплакна и аз очото, че инак бързо губя интерес към темите
    Редактирано от renegadel; 13 February 2018 в 00:09.
    (Arthur C. Clarke)

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    А аз моя го продавам, ама никой не ще да го вземе ...
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Браво ренегадел, адмирации! Там TDA1543 в паралел ли виждам, ако е това може ли мнение? Ако нахвърляш по няколко думи за последните ти проекти и класация дакове, ще си ми доста полезен

Браво бе! Едно изречение написах и се хванахте за гушите. Ами ако бях написал 3?

Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    А аз моя го продавам, ама никой не ще да го вземе ...
    Сложи му табелка Krell, та да видиш...

Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    Браво ренегадел, адмирации! Там TDA1543 в паралел ли виждам, ако е това може ли мнение? Ако нахвърляш по няколко думи за последните ти проекти и класация дакове, ще си ми доста полезен
    По тоя въпрос Сашето. Но навремето не ми отговори
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    powerpz, ако искаш и ти да си полезен, би ли качил схемата на аналоговата част на твоя NOS 1541 с SRPP?
    Щом е толкова добре свиреща, много хора биха искали да я пробват. Аз също.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    С ТDA1543 не съм правил никога цап. Последното на снимката са 5 стерео цапа PCM1796, платката е от висок клас ресивър Онкайо.
    Целта е образователна да управлявам софтуерно цапчетата!

A на схемата която качих добре се вижда оцпията на цапа да работи в NOS режим с байпасване на ЦФ. Е при мен това ще е опция само ако се плейват файлове на висока fs, или се ползват друг външен ЦФ или софтуерен ъпсемплинг.

Класацията е такава че в момента нямам топ цап. А съм на път да направя няколко! Като му дойде времето може да пусна и темичка!

SRPP не е ок да се повтаря 1:1. При нея товара влиза в сметките с пълна сила... http://www.valvewizard.co.uk/SRPP_Blencowe.pdf
    (Arthur C. Clarke)

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от renegadel Покажи мнения

SRPP не е ок да се повтаря 1:1. При нея товара влиза в сметките с пълна сила... http://www.valvewizard.co.uk/SRPP_Blencowe.pdf
    Няма проблем с товара. Ще го нагодим. Схемата е интересно, щом е толкова доволен от звученето и powerpz.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Абе нека видим схемата, действително е интересно, но едва ли очакваш да бъде нещо особено като звучене. Това е твърде субективен параметър, и може това пред което той припада, за теб да бъде отврат примерно.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    На мен ми е по-интересно какъв е конвертора ток в напрежение както и аналоговия филтър, SRPP-то е ясно като мъгла
    Ето и схемата на моето лампово тупарлачи, на което пущим само Сушана
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    (Arthur C. Clarke)

О, какви аналогови филтри и специални конвертори? При мен са тривиални нещата и не се интересни. Ползвам съм препоръките на лампизатора за TDA1541 - 82 ома резистор за I/V и стандартната му SRPP и 6н2п. Качествени мундорфи за изход и край, Хвърля ли се във филми да почна да тъня и чистя смущения от семплиране изглаждане на I/V предавателната характеристик къде ще му излезе края. Искам да слушам и музика все пак

https://www.google.bg/search?q=tda15...GcTONjoo96daM:

Някой все пак има ли наблюдения над 1543 в масив или поне чувал ли е някой, който е говорил за това?

Мдаааа, казах ли ти какво да се очаква . В тази конфигурация звученето на 99% зависи от усилвателя след това. Защото по този начин огромни количества високочестотен „боклук“ постъпват нататък и вече как се смесват със звуковия сигнал и какво „произвеждат“ като картина е много съмнително. То още в SRPP каква ли „облагородена“ смес става не е ясно. То така е де, нещо звучи ли „УАУ“ значи явно сериозно „облагородява“ звука.

Всеки си има мнение Колко от тези високи честоти влизат и с каква амплитуда са и как пък точно рефлектират на звука? Ти чуваш ли ги - браво Е беше ясно, че ако не съм сложил супер дупер режекторни и ненам какви изравнители, явно няма да слушам нищо. Ефекта на подобрение и разлика го получавам само спрямо оригиналната концепция на сиди плейъра, с операционните в NOS вариант. Разликата е огромна, артефакти не чувам, с големи широколентови съм. Музиканти също го чуха. От друга страна Краси е направил мод на 1541 с XMOS USB и предусилвател Mullard, който не е пуш/пул с много настройки и пак си продава ДАК-а, така че музиката е субективно нещо Аз съм доволен

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    powerpz, ​ако си сложиш тда1543 може да не ти се наложи да ползваш српп
    поне пробата е лесна
    относно масива - 50АЕ май имаше 8бр. в течен парафин
    Редактирано от apm; 13 February 2018 в 17:07.

А аз какво пиша за амнайсти път?
    ма кой да ти чете, кат мое да пише?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Както казва Али Реза. Лошшшо ми е лошшо мие е
    • File Type: jpg thd.jpg (82.6 KB, 43 преглеждания)
    (Arthur C. Clarke)

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    напук на тази таблица пък мога да кажа, че моят дак с тда1543 за мен свири по-добре отколкото ДЪГА18

Е ренегадел, точно пък от теб не очаквах да го видя това. Ако щяхме да гледаме показатели на дакове и да ги избираме по тях - нямаше още да се заиграваме с TDA1540, 41 ..PCM63 и залитаме по винтиджа, но не от романтични подбуди

Много се задълбахте нещо?

В тоя ред на мисли май е време ренегадий да каже с каква точно музика прослушва тия стотина дака?

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    To обърне ли се спора на вкус, автоматично губи стойност и смисъл...
    Как ще си премерите вкусовете и на кой му е по-голям!?
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Ако човекът има вкус, а не като тебе Шушана-Мушана, да - има смисъл!

Лошото е, че пак си знаеш твоето, форума бил DIY
    Беше преди 5 години, сега е бгмаматанавсички

Но нека да е. Ко прай дюерчето, когато завърши нещо?

- бърка си в носа
    - бърка си другаде
    - отива на гости на друже Симича
    - пуска обяви за продан и почва да се хвали по други форуми

или все пак посяда да послуша, да се покефи?

Засега почти комшията renegadel не е дал индикации, че нищо не слуша и нищо не разбира от музика!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Точно, защото се литературизираха техническите раздели, се случва това. Има лаладжийски, където спокойно може да се говори, каквото ти е на сърце.
    Всеки, почна да описва и да изразява вкуса си в технически теми! Ето, дори и ти, който уж се бориш за някаква полезност, провокираш безполезност, прокламирайки за вкусове. Това е имагинерно усещане и не подлежи на точни и ясни критерии.
    Аз, примерно, не понасям шкембе чорба (нарочно и постоянно, давам примери със себе си, за да не засегна някой конкретно). Повръща ми се, в момента в който дори само я помириша. Но не ме бърка изобщо, ако за някой, това е амброзия и денонощно я плющи и хвали, колко хубава била еди къде си. Други, които също я обичат и ядат, може пък изобщо да не я харесат, въпреки хвалбите...
    Колкото и да я хвалят или употребяват обаче, това, нито ще промени отношението ми към шкембе чорбата, нито към тези хора. Но няма НИКАКВА ПОЛЕЗНОСТ за мен или за хората, някой да изрази задоволството си от усещанията си. Щото за това става дума, реално.
    Има само демонстриране на вкусове, с претенция за по-правилни, с дълбоката идея за налагане на собствените ни, като вид превъзходство, като претенция за надмощие над вкуса на другите. Това цели подобен акт реално! Налагане на собственият вкус, като дефинитивно по-правилен, над този на другите.

За това е безсмислено издигането в култ на субективизирането и вкусовата оценка, за останалите хора. Много излъгани има после...ако сте готови, да носите тази тежест, ОК. Но да знаете, че в момента, в който някой не сподели вкусът ви, пробва съвета ви и е на друго мнение, не съвпадащо с вашето (което е неминуемо, защото освен, че слуша в друга акустична среда, има и други разбирания и критерии), рязко девалвирате като специалисти, или като смислени събеседници. Превръщате се в очите им, като дезинформатори.
    За това вкусът и оценката по него е единствено индивидуален акт и като такъв има смисъл и съдържание! Не опитвайте да го налагате на останалите. Глупаво е!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени