Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 92 от 92

Тема: TDA1541A NOS DAC и TDA1541 OS DAC

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    Бис, нали затова човек има уши на главата си - идваш/ходиш, слушаш и преценяваш! Това не е търговски раздел дето си продаваме произведенията
    За да си конструира човек нещо (защото сме все пак такъв форум) не е самодостатъчно (е, за някои е) да си вземеш една схемка от нета и да си я налепиш и да се гордееш с нея колко си велик DIY-ер. След това идва ред на сравненията с други готови или правени неща и виждаш къде се намираш в редицата - така според мен правят хората които искат да се развиват. В сравненията се проявява истината колко ти е добро устройството, но не разни експота(защото на едно експо не може да разкриеш напълно потенциала - примерно на всички експота сцената(ако я е имало изобщо) ми е била плоска ) а вкъщи в удобна и отпускаща обстановка където да почустваш дали музиката, минала през/или възпроизведена от устройството ти носи емоционална наслада. Защото правим устройства за възпроизвеждаме музика а не апарати за ушния кабинет!

п.п. като е строго индивидуален вкуса как си обясняваш многото хора, които харесват едно и също нещо?
    Редактирано от apm; 14 February 2018 в 08:58.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Ама Наско, ти почна със сравнения...еди кой си дак, свирел по-добре от друг... за други, това може да е обратно. И какво...как ще решите, кой крив, кой прав?!
    Това е въпрос на вкус!
    За това говорех. Да не си мерите вкусовете. Всеки има право на собствен и това, че някой страшно харесва нещо, а друг изобщо не го харесва същото, е въпрос на вкус и само това! НИЩО ДРУГО!
    Можете да сравнявате обективно и със значимост на това сравнение, само сходими неща. Такива, с еднакви критерии и измерители. По ми харесва това или онова, не е такова нещо.
    НИЩО ДРУГО НЕ ПРАВИТЕ, ОСВЕН ДА ЛЪСКАТЕ ЕГОТО СИ С ТОВА!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    Ами аз не правя дак, който да се харесва на всички - знаеш че това е мисия невъзможна! Аз го правя за мен, но го нося и при приятели и ако на повечето им хареса (но аз им знам уредбата и тя на мен също ми допада) значи се е получил добре. Ако забележа проблеми се мъча да ги отстраня и..... пак на контролни прослушвания . След това те каня вкъщи да го чуеш, ако ти хареса може да решиш да си го направиш - това е правилния вариант според мен! Няма смисъл да повтаряш нещо, което не ти е допаднало само заради спортната злоба че може да изкараш малко повече високи (примерно) спрямо моята реализация - нали?!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Да де, но като не правиш дак, който да се хареса на всички, а само за себе си, оценявайки го по слух и усещания, по собствените си критерии, сравнявайки и оценяйки с други дакове, защо мислиш, че те са релевантни за другите по същата скала?!
    Горе каза, че твоят дак с тда1543 ти харесва повече от друг дак (който и да е той). Защо смяташ, че това има смисъл и съдържание, като полезност за останалите?! Защото в същност, казваш: "Моят вкус е такъв и такъв, и е по-добър от вкуса на еди кой си, който харесва повече еди какъв си дак..."
    За това обяснявах, че кой, какво ще хареса или не хареса, има значение само за него си. За останалите - никакво смислено съдържание, освен чисто статистическо. Е, освен за една категория хора...тези, без собствено мнение. Готови, да приемат чуждото за свое...

Всеки, има право да харесва каквото иска!
    Няма по-правилен или неправилен вкус. Има само нетърпимост, към чуждият вкус и това в същност, на подсъзнателно ниво означава ниска самооценка. Съмнение в собствените критерии и стремеж на всяка цена да наложиш своят, като правилен.
    Изобщо, нещата са закодирани на подсъзнателно ниво и постоянно прозират действителностите... странното е, че хора с претенции за интелигентност, не го осъзнават.

За това, постоянно апелирам да не си мерим вкусовете!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    Е ренегадел, точно пък от теб не очаквах да го видя това. Ако щяхме да гледаме показатели на дакове и да ги избираме по тях - нямаше още да се заиграваме с TDA1540, 41 ..PCM63 и залитаме по винтиджа, но не от романтични подбуди
    Ами баце колкото и да е важно как се чува, все пак има един минимум на параметрите под който не бих паднал. 1543 е под критерия ми за параметри на конвертор!
    Нямам намерение да си губя времето с цап като него ако ще и всички да го харесват. За мен минимума на параметри е цап като PCM58. Не случайно има аудио конвертори за над 100лв.
    Нещата се правят и мерят после се слуша, сравнява и модва с цел постигане на желания звук. Поне при мен са така нещата и ще си останат и за напред!

Така е и с усилвателите. Дори много добре свирещите са с параметри над някакъв минимум!

Най-ми е чудно обаче от какво се възмущаваш от мнението ми за цаповете. Аз си гледам от моята камбанария, за теб е важно да ти харесва това което имаш и слушаш!

Тарамбуки тествам на всякаква музика, включително гръцко и сръбско, за мен едно устройство трябва да сивири добре всякаква музика а не да се дъни или изпъква на някой жанр.

Темата стана супер безинтересна за мен. Да се връщаме в първи клас за неща който сме писали поне в десет теми е не ползотворно. Форума е да се коментират технически параметри, идей и реализация!
    Слушането е за сбирки и срещи, където може да се чуе, сравни и да се прави мохабет на воля!
    Редактирано от renegadel; 14 February 2018 в 10:42.
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от renegadel Покажи мнения
    Слушането е за сбирки и срещи, където може да се чуе, сравни и да се прави мохабет на воля!
    не съм много съгласен за слушането по сбирките - освен да прецениш дали има ниски и високи и дразнещи кривочи друго няма. може да има ефект "АУУ" ама както се разбра това нищо не означава
    не си ли вземеш уреда вкъщи и да го послушаш известно време и да усетиш дали не те дразни нещо дори и на подсъзнателно ниво няма как да разбереш дали наистина ти харесва - говоря за качествени неща а не за откровени боклуци . големите магазини за техника май предлагат точно такъв вариант - плащаш и преценяваш дали ти харесва на твоята система удома за няколко дена
    естествено ако данните на хартия са основоопределящи за някой може изобщо да не слуша

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    47
    Сбирките си имат своите предиства, по-скоро от емоционален и клубен характер, отколкото от аудиофилски.

Но и аз подкрепям правилният за мен начин на прослушване - у дома и при приятели. Това е много важно, защото съпоставяш своите репери с тези на твоите приятели, които също имат изградена музикална култура и слушателски опит.
    А носейки определени компоненти на други системи спомагаш не само за твоите развитие, но и за това на другата система. Създават се едни критерии и се отсяват позитиви и негативи. Защото и двете системи са познати, и двете акустики са ясни. Ако се ходи на трета система, проблемите се изчистват още повече... На четвърта, на пета... така правим ние във Варна.

И на тези приятелски събирания наистина се "слуша". Пускаме някой парче и го изслушваме докрай, после друго... после разговаряме, пием по нещо, правим промени по системите... и пак.
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Добре, да попитам - какво ви е мнението да направя схемата на Лампизатора, която powerpz даде - https://www.google.bg/search?q=tda15...9GcTONjoo96daM: , само че без NOS и с 4х овърсемплинг?
    За Филипс ЦД880 става въпрос. Тъкмо имам и хубави изходни кондери, които се чудя какво да ги правя - Mundorf Supreme 6,8uF.
    Някой с мнение по тази схема в този вариант?

The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    това на лампизатора не е српп

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Защо? Защото няма резистор след изходния кондензатор към маса? Или защото изхода е взет след катодния резистор на горната лампа, а не преди него - директно от катода?

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    второто
    по същество схемата е едностъпален усилвател ОК като вместо аноден резистор горната лампа се явява такъв, но по-високомен по променлив ток

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ... Да не си мерите вкусовете. ...
    Не ги мерим, а ги търсим!
    Когато видиш, че човекът е куха лейка и тъси слушалки с много бас за 8-часово слушане, прескачаш вкуса му.
    Когато Макс каже нещо, запомняш го!
    Когато аз кажа нещо, преписваш го минимум 10 пъти

Нещата се изясниха. На дъжд...
    Цитат Публикувано от renegadel Покажи мнения
    ... включително гръцко и сръбско, за мен едно устройство трябва да сивири добре всякаква музика а не да се дъни или изпъква на някой жанр.

...
    За даковете е вярно, за ОТ и за усилватели не е!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Малии, какъв snr ще изкарат тези лампи (или каквито и да е лампи), неезнам... Не че мога да меря, ама... сигурно ще се чува, лекичко

Иначе - задължително 6n2p-EV
    Защо не и 6н1п. Колко толкова усилване ще трябва?
    Редактирано от emosms; 14 February 2018 в 21:49.

Аз пък не мисля, че apm прави лошо като изтъква качествата на схема, която е проверил и от камбанарията на човек, опитен и винаги аргументиращ се технически съм доста склонен да му вярвам, макат да съм съгласен и предубеден като ренегаде, че 1543 е посредствен дак! Още повече, че apm е готов да сравни и покаже качествата на дака си. Това е форум и ако някой открие наистина нещо уникално в морето от схеми и решения е полезно да го сподели. Друг е върпоса, от къде хората намират чипове 1543 толкова, че да ги връзват серийно по 8-16. Ако е от ибей много се съмнявам за качеството и по-скоро са посредствени реплики и не знам дали изобщо суматохата си заслужава.. apm знам че го е взел от сиди плейър а и транспорта му е грижливо подбран, има клок, както и е хвърлил усилия по захранването, но и мен ми е интересен резултата

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    powerpz, може ли да попитам на твоята Лампизаторска лампова реализация на NOS с 1541А, имаш ли реализиран клок и реклок преди ЦАП-а?

Не знам защо трябва да се коментира тази схема в която няма НИКАКЪВ филтър след ЦАП-а. Това независимо от използвания овърсамплинг е много лоша идея, с потенциално не добри резултати. Не е хубаво да блъскаш такива ВЧ боклуци на входа на усилвателя, особено като преди това ги прекараш през едно нелинейно стъпало което служи отлично като смесител.

Че сложи си филтър!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени