Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 47

Тема: Мойта галерия :-)

Да повдигна темата, хем, че първите постове могат директно да отидат в коша. Без снимки подобна тема е излишна.
    Та, ранна пролет се натъкнах на монтажна стойка от ЕМС 1000. Единственото, което намерих в нея бяха предусилвателните модули - работещи.
    Имах възможност да я прибера с цел, възстановяването и до фабричен вид на модела. Типа е 1000 УМ 001.

Конкретния модел е с два входни канала и един изходен. Вариантите за реализиране на друга конфигурация е лесна, особено като има налични 10 изходни канала.
    Голяма играчка падна при правенето на свързващите кабели, понеже нямаше налични. В техническото описание са поместени точните размери за изготвянето на кабелите за различните типове уредби.

Панелите на усилвателните блокове отидоха до Галваника за ново поцинковане със жълт цинк, корозията беше тръгнала. Не стигнаха пари за ситопечата на единия блок, но какво да се прави.

Мисля, че заземителният проводник е тънък. По описание захранващият кабел към уредбата трябва да бъде с не по-малко сечение от 2,5 mm, но пък има условие, че ако захранването не е взето от заземителния, той може да е с по-малко сечение.

Захранването след двугнездовия съединител се разделя на два кръга, първия на трите усилвателни блока, втория на горните два + към предусилвателните модули. ЕМС 1711 е без говорителче, никъде не намерих ВК 0632. Без него няма слухов контрол за различните сигнали по уредбата но пък индикацията работи, което е що годе достатъчно за да се определи работоспособността на отделните възли. Има жак 3,6 мм изход за слушалки, той е изправен.

Мощността в този си вид е 800 W на товарно съпротивние от 1 ом. С 5 усилвателни блока става 1000 W върху 0,8 ом.

Едно информативно видео.

Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от It_s_Real; 23 November 2016 в 22:30.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Jun 2008
    Пробвай за електрожен?
    Пускаш неккъв траш многометъл и заваряваш, поне до 4мм електроди!

Железарията ще се разпее.

Имах товар, не много подходящ но не ми остана време да тествам това онова. Бързах да я пусна преди отпуската. 72 часа издържа непрекъсната работа, критичното време за дефекти мина, вчера направи 5 работни дни.
    Държи се добре с товар и без товар, допусках, че ще има проблеми при отпушването на клас С, не е рядко да се самовъзбуждат от лошо заземяване или от липсата на такова. .

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Понеже темата си е твоя, я почистих, но няма да го правя всеки път. Това доказва, че снимките трябва да се качват на платформата на форума.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Мерси, имам някакъв спомен, че като качвам в тази ваша галерия, резултати в гугъл не се появяват.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    А иначе темата въобще няма никакъв смисъл, когато снимките изчезнат.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Другото ми попълнение е ЕМС 1000, тип 600 УМ-002. Не е баж 002, защото я купих с извадени предусилвателни модули и без еквилайзер но успях да я попълня с други предусилвателни модули. Един микрофон-линия ЕМС 1121 и един изходен ЕМС 1151.

Малко измервания по ЕМС 1511.

Измерване на захранващо напрежение -48 V. на крайните транзистори, работещи в режим клас С.

Измерване на захранващо напрежение -24 V на крайните транзистори, работещи в режим клас Б.

Измерване на консумиран ток от крайните транзистори, работещи в режим клас С.

Измерване на изходна мощност. Входен сигнал с напрежение 775 mV, честота1 Khz, изходен сигнал с напрежение 19,6 V, честота 1 Khz, отдаван на съгласуващ трансформатор с първични намотки 4 ом и вторични 576 ом. Товара е лампа 100 W.

Измерване на изходно напрежение, по схема база-колектор на драйверен транзистор, работещ в режим клас С. Включване и изключване на усилвателният елемент, когато изходния сигнал повиши/понижи стойност, равна на 0,5 от изходното напрежение.
    Показанието на волтметъра е от сумираното напрежение във вторичната страна на изходния трансформатор.

Намаляване на изходното напрежение в режим паралелна работа при n на брой неработещи изходни канала.

Честотна х-ка.

Паралелна работа 200, 100, 200/100 W.

Един по-осветен клип.
    https://youtu.be/WWOwB8dP6y8

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    36
    Браво че качваш снимките тук във форума

Не е добре да се качват във форумната галерия, понеже при търсене в гугъл, въпросните снимки не излизат.
    За това почнах да качвам във flickr.com. За жалост не мога да променя и първия пост и да постна снимките от там.

ЕМС 1511

ЕМС 1000 тип 600 УМ-002
    PICT0702 by Dilyan Kirilov, on Flickr

От близо.
    PICT0703 by Dilyan Kirilov, on Flickr

ЕМС 1511.
    PICT0704 by Dilyan Kirilov, on Flickr

Nasko's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    62
    Колега It_s_Real. Благодарности за споделената информация, но....
    Знаеш ли колко невидими изображения има във форума поради това, че са качени извън форумната платформа? И ако имаш уважение към съфорумците, какво ти пречи отново да качиш изображенията и тук?
    И особено ме дразнят препратки към фейсбука. Искат регистрация. Но аз не я искам!
    При други форуми такива неща се трият. А защо и тук не е така?

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    36
    +1 Nasko
    минус минус минус, за тези които качват снимки на други места

Нямам задължение да качвам каквото и да било във форумната галерия.
    Един стабилен хостинг за снимки е достатъчен.

От сандъците.ком бях изритан с бан, понеже им казах, че нямат право да ми слагат щампи по снимките с техния слоган, явно го приеха доста на вътре, техен си е проблема.

Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от It_s_Real Покажи мнения

От сандъците.ком бях изритан с бан, понеже им казах, че нямат право да ми слагат щампи по снимките с техния слоган, явно го приеха доста на вътре, техен си е проблема.
    Поставяш си собствен ! И после ти дреме на оная работа!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50

Нямаш задължение да, но и ние нямаме такова да ти оправяме темата, когато снимките изчезнат. Ако това се случи отново, просто ще я изтрия. Това, че от форумната галерия не се виждат с Гугъл, какво значение има?
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Има значение за този, който търси резултати от дадено търсене. Но това явно не е от съществено значение за форума, така, че можеш спокойно да изтриеш тази тема, без някакви последващи претенции от моя страна.

можеш спокойно да изтриеш тази тема, без някакви последващи претенции от моя страна.
    Защо? За да се затрие информация за нещо българско, възстановено, интересно и работещо?

Апропо,
    бих Ви помогнал със скромна парична сума за отстр. на досадния проблем с "шпациите" при цитат.
    Намерете начин да си изтриете задниците, не със сървАри за снимки, а с по-горно цитираният проблем.
    20 лева ше стигнат ли за сис админ по шпациите?
    "And whosoever was not found written in the book of life was cast into the lake of fire."
    Hail SATAN

Цитат Публикувано от bobocamaro Покажи мнения
    Защо? За да се затрие информация за нещо българско, възстановено, интересно и работещо?
    Това е и моята идея. Нормално е, нещо такова изправено на крака да бъде видяно от този, който се интересува от него по света - google.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Качвай навън и тук, като към външните даваш само линк.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    51
    Апропо,
    бих Ви помогнал със скромна парична сума за отстр. на досадния проблем с "шпациите" при цитат.
    Моят
    начин за справяне с проблема е като след първата дума натисна enter и слизам на нов ред, където няма проблем. След като завърша новия ред се връщам в началото, натискам Del, после шпация, и проблемът изчезва. В този пример последното не съм го направил, за да се илюстрира по-ясно идеята.

Намерете начин да си изтриете задниците, не със сървАри за снимки, а с по-горно цитираният проблем.
    20 лева ше стигнат ли за сис админ по шпациите?
    Едва ли. В други форуми на същата платформа, с печени админи, има същия проблем. Последно казаха, че засега проблемът нямал решение.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Моят
    начин за справяне с проблема е като след първата дума натисна enter и слизам на нов ред, където няма проблем. След като завърша новия ред се връщам в началото, натискам Del, после шпация, и проблемът изчезва. В този пример последното не съм го направил, за да се илюстрира по-ясно идеята.
    Получава се точно по този начин. Не е нужно да продължаваме спама в чуждата тема. Ще отцепя мненията.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени