Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 87

Тема: Ето на какво се радвам аз

Обикновен жичкаджия radi_nrj's Avatar
    Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37

Ето на какво се радвам аз

Източници

Дек Akai GX65 - почти не го ползвам
    CD Akai DC-57 - Все още е пълнен stock ама скоро мисля да ми причиня някой хубави неща.
    Лаптоп с голяма колекция от флакове и външен USB дак PCM2706 дело на Митака Fenkiller.

Усилвател
    Pioneer A-858 - Купен от тук - http://www.hifi-pictures.net/amplifi...0A-858/amp.htm

Колоните са мое дело с помоща на Вальо от Визатон.

ВЧ - Визатон SC10N

СЧ - Tangband W4-655

НЧ - ВКН 12311 (АЛНИКО) дело на лабораторията в МЕИ.

Конструкцията е затворен обем, но тези кутии на временно решение и ще се правят нови. Както и ще се промени концепцията като TB ще го пускам да свири докудето може и отгоре ще е подкрепен от супер туитър по съвет на Румен.

Имат и крачета Sound Care, а колконния кабел е Eagle Cable - Silver line 2*4mm^2.

Малките колонки отгоре B&O Beovox S45-2 са за украса и скоро ще ходят при тъста, за който ги купих да си слушка на един Beomaster 5000.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Петър Велков
    Guest
    Като правиш новите кутии на колоните в никакъв случай не оставяй говорителите толкова далеч един от друг

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от tonto
    Като правиш новите кутии на колоните в никакъв случай не оставяй говорителите толкова далеч един от друг
    Знам ама тея кутии ги имах налични и зад Tang Band-да си имаше готов обем дето не беше достатърчно голям да се монтират среда и висока една над друга без разстояние като беше по проект. А имах и само 1 ден да сглобя всичко.

Браво! Хубава с-ма си спретнал със здраве да и се наслаждаваш

Бог е добър!

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37

Ново CD

Тъй като CD-57-цата почна да прави проблеми се заоглеждай за ново и по-различно CD. Попаднах на един 1-битник с обратна оптика Pioneer PD-8700 в ибей и преди минути го спечелих.

^ Браво. На мен ми харесват тия. Само трябва да свикнеш да си слагаш диска наобратно !

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Понеже още не съм стигнал до момента с читави интерконекти за връзка м/у CD-то и усилвателя ползвах един ей такъв 1,5м кабел HAMA:

Реших, че 1,5м за целта са прекалено много и понеже имах налични няколко позлатени чинча Proel сега вече имам 2 кабела по 0.75м.

Като резнах Hama-та останах приятно изненадан - жилото е с тефлонова изолация има и екранировка с фолио.
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226
    Office: Probook 6460b, Fenkiller DAC, JVC HA-RX500

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Ей ми го на творението

А това е кабела отвътре:

Днес Pioneer-а е кацнал в БГ и се надявам в понеделник да е у нас.
    Home: Amp. Yamaha A-1060; Tuner Yamaha T-1060; CD player Yamaha CD-2000; Tape deck Yamaha K-2000 dbx; Speakers DIY Visaton SC-10 and TVM ARN-226

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    49
    Системата ми харесва.
    Но защо не ползваш дека ,много добра машина е.
    Sony TC-K790ES, Teac V5000 ,Yamaha K540,Akai GX95moded, Akai GX 630DB,Sony CDP-XB920 E QS, Denon DVD3910,Sony MDR-JE530 ,Sony MZ-R55,Yamaha AX550 ,Teac AX5000, Pioneeer A604R,Sony STR-DG700,Unitra Tonsil 140

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Имам 15 касети на кръст
    Преди доста време изпадна за смешни пари защото беше много грозно ударен горния ръб на предния панел и издран капака. Туширах издраното на бързо с прманентен маркер и го отворих с и идея за профилактика. За мое учудване се оказа, че дека почти не е ползван и отвътре беше като нов . Все още машинката е с неясно бъдеще - не се знае дали ще и търся касетки или ще заминава на пазара.

Той всъшност е GX 65 MK II с поглъщащ вибрациите стабилизатор на касетката, който при MK I го няма.

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Вчера в пощенската ми кутия имах бележка, на която пишеше, че имам да си взимам колетна пратка от местния пощенски клон и днес в 7:00 бях пред пощата.

Даже нямах време да разпъна статива и го отстрелях със светкавицата. Нямах време за фотографски истории не за друго а защото исках да го чуя , свири доста по-детайлно от Акая на първо четене. Довечера ще го отворя за леко почистване и профилактика.

П.С. Има си и оригинално дистанционно

^ Поздравления ! Фен съм на тия Пионерчета, макар че имам доста по-нисък модел. Тоя е чуден !

Перфектно е станало така с плеъра, според мен така е най-добре усилвател и ЦД от една марка и един клас. С кеф да ги ползваш
    Пусни им снимки да ги видим заедно как изглеждат тези красавци.

Бог е добър!

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от nilro
    Пусни им снимки да ги видим заедно как изглеждат тези красавци.
    Снимките се отлагат защото плеъра е разглобен и чака електролити:
    http://bgaudioclub.org/showthread.php?11587

Нали 5 човека поне ти казват, че електролитите са ОК?
    С мен ставаме 6

Но пък ако можеш да ги смениш с по-качествени - go for it
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    На тоя етап няма да го пипам. Довечера ще го събера и ще му се радвам.

Благодаря за помощта.

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Ей ги на убавците как работят в тандем:

Цитат Публикувано от radi_nrj

Ампа да не изскочи от ракчето само.

Поздрави за тандема.
    d(°L°)b

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Няма страшно, А-858 поради скромното си тегло от 25кг е с 5 крачета. Въпреки това скоро ще му взема малко по-дълга дъска да стъпи като хората.

Супер!!! Красота, искрено ти завиждам. Когато си сменя хола с по-голям и аз ще си търся от тези големи тупалки на любимата марка, защото за тях си трябват и колони големи, а за тях и голямо помещение че нашия хол не е много голям и не търпи големи ОТ и много ватове

Бог е добър!

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Големите колони ги разкарах и сега слушам тия мъници:

Кутиите са по тая схема:

Успях с малко вата в камерата и местене да ги накарам да извадят бас, даже страшно много бас за 8cm говорител. Трайно се зарибих по хорни и май ще си правя една парти система и една за слушане.

Колкото до три лентовите съм запазил всичко без кутиите защото сегашните имаха толкова забележки, че както казват американците са Broken Beyond Repair (пък и ги ползвах само да пробвам концепцията). Догодина ще има нови три лентови само, че ри тях Tang band-а ще свири отрязан само отдолу, а отгоре ще има супер туитър.

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    До края на месеца чакам да ми върнат старата изгора - Yamaha A1060, която седя почти година "на трупчета" в търсене на комплект крайни на единия канал. Зор беше да се намерят оригинални, но вече пътуват от Англия, междувременно моя човек и е сменил почти всички електролити. Като се върне баба Ямаха, младия Пионер също заминава за профилактика обаче на селекторите и потенциометрите защото имаме препуквания.

Смахнатия инженер Dernev's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    38
    Нищо не чухме за чифта ОТ който частично се вижда на една от снимките!?! Става дума за тези, чиито кутии са от ОТ на Кащан, а драйверите съoтветно ARN и Visaton??
    Кажи някоя дума и за тях. Слушаш ли ги? Справят ли се добре?
    На мен лично ми харесват, но виждам, че не се хвалиш и с тях!!
    Благородно ти завиждам за системата и ти пожелавам все повече компоненти и най-вече успех с новите ОТ!
    Поздрави!
    Време е за HARD ROCK! Брей, то и аз май трябва да съм инж. Дернев, а???

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Чакат да им отделя време. Ще трябва малко да се заиграя с филтъра и да ги поразработя, но време не остава.

Членува от
    Aug 2009
    Възраст
    37
    Получих добри новини от майстора ми. Старата ми Yamaha A-1060 е почти завършена и до 1 седмица трябва да си я прибера. Жива мъка беше да се намерят оригинални транзистори за този усилвател, но за мое щастие дъртата машина ще проработи. подменени са и всички електролити и ремонта излезе една добра 3 цифрена сума .Мисля да го окомплектовам с CDX-2000 и известно време да послушам и 2-те системи Yamaha vs. Pioneer

Тази, която ми хареса повече остава, а другата заминава на пазара.

Завърших си двулентовите колони и съм много доволен от резултата, само стойки трябва да им взема.

После се почва с правенето на кутии за трилентовите. Мисля да направя умален вариант на това:

като след измерване на 12-ките ще решим дали да е басрефлекс или затворен обем:

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени