Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 15 21 22 23 24 25 26 27 ПоследнаПоследна
Резултати 601 до 625 от 660

Тема: DIR9001+TDA1541/A - КЛАСИК

Благодаря ти fenkiller за включването.
    Точно трафчетата на ANG имах в предвид. Ще взема 18 волтов, като ще свържа последователно на първичната резистор за да понижа вторичното напрежение докато купя 35 волтови ничикони.
    Редактирано от стефан990; 6 March 2018 в 22:40.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Диаметърът при 35 волтовите е 18мм (при 25V е 16мм), но като гледам ще успея да ги събера на платката. Направо ги поръчам, няма да правя излишни гимнастики с резистор на първичната.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    някой подкара ли го вече тоя дак ?
    толкова хора си накупиха платки и никой не споделя инфо

Днес го подкарах моя DAC, много ме впечатли звука му, около час го слушах със зяпнала уста ,определено си заслужава отделеното време и средства. Имах малко проблеми с джъмперите на P104, но с метода проба грешка се оправих. Но се оказа трафчето 18/0/18V 6VA не съвсем подходящо, напрежението върху големите кондензатори (C402, C403) кляка до 20,5v и 19,5v. Всъщност каква е минималната разлика между входното и изходното напрежение на LM317 и LM337 за да работят нормално ?

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Поръчай си едно хубаво трафче в Новатех.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    Днес го подкарах моя DAC, много ме впечатли звука му, около час го слушах със зяпнала уста ,определено си заслужава отделеното време и средства. Имах малко проблеми с джъмперите на P104, но с метода проба грешка се оправих. Но се оказа трафчето 18/0/18V 6VA не съвсем подходящо, напрежението върху големите кондензатори (C402, C403) кляка до 20,5v и 19,5v. Всъщност каква е минималната разлика между входното и изходното напрежение на LM317 и LM337 за да работят нормално ?
    Благодаря за информацията относно звученето! Ако качиш и снимка с какви елементи си го направил, ще е интересно.
    Трябва да имаш поне 3 волта по-високо на входа спрямо изхода на стабилизаторите.

IMG_20180316_224636.jpgIMG_20180316_224833.jpg
    Всички резистори и неполярни кондензатори са като от BOM файла. Eлектролитните кондензатори са на Nichicon, C402 C403 са от UFW серията, а всички останали са UPS (C401, C404, C105 и C107 не са low ESR, че тях ги бях пропуснал, но също са на Nichicon, другата седмица ще ги сменя с UPS ) Изправителните диоди в аналоговата част са шотки, jfet транзисторите са подбрани, а ОУ за сервото е с OPA1642A.
    Всичко е закупено от Comet и Mouser.
    За теста захраних аналоговата част с 150VA тороид 16/0/16VAC.
    За източник използвах донора на TDA то Marantz CD-65

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Послушай с тази окомплектовка на ТДА-то и след време може да промениш някои елементи. Има на къде.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Имам много хубави ОУ-та за тази схема... едни с метални канчета, кръгли, обаче не знам в коя кутия съм ги сложил... за да споделя надписите...
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Накара ме да ровя из кашоните... да, тези са

Още когато тази идея с този DAC и платка се зароди, почнах да търся това-онова за нея, после се сдобих с нея...
    Накрая си направих с лампи и разпродадох всичко.
    Запазих си тези операционни за да ги бодна в един плеар с 1541А, обаче се отказах от CD-тата и после забравих за тях...

LME49720ha.jpg

актуална снимка
    (XMOS USB to I2S - DIY 1541A tube stage) Dual Turntable - DIY RIAA - DIY Mono blocks Valvo E810F-interstage- Philips EL509 - DIY Scanspeak Revelator TL /oceanman/
    DIY silver 7N cryo OCC cables & Duelund speakers cables - Soundcare, Bass Dream DIY Acoustic Resonators, mpingo Shun Mook

Rumb@ta
    Послушай с тази окомплектовка на ТДА-то и след време може да промениш някои елементи. Има на къде.
    Съгласен съм с теб, могат да се направят някои подобрения. По аналоговата част по нататък мога сменя UFW кондензаторите с UKW, ОУ тата (NE5532) също мога да ги сменя и разбира се ако ми попадне TDA1541A (ако има и коронка още по-добре) няма да се почудя дали да сменя сегашния ЦАП Сигурно има още десетки неща които да се пипнат, но познанията ми стигат до тук. За сега така ще го слушам, като за първи сглобен DAC съм много доволен от резултата, като се има в предвид, че досега съм слушал музика от лаптопа, телевизора и няколко евтини китайски дакове този с TDA то е направо върха. Върти ми се в главата по нататък да добавя и лампов пред.
    Simonov
    Поръчах 17/0/17 на празен ход, 20VA В началото на следващата седмица ще пристигне.

Сега като гледам платката ми изникват няколко въпроса:
    R100 (товарното съпротивление на сигналното трафче) с каква стойност да бъде? Според някои 75ома, според други 110.
    Изправителните диоди за аналоговата част не са както по схемата SB3A0-YJ, а SF16. Имам и шотки 1N5819. Имам и SB3A0-YJ, но са много големи. Кои от изброените са най-подходящи ?
    OPA1642A подходящ ли е за сервото ? Това беше единственият ОУ OPA който можах да намеря с J-FET транзистори на входа.

Krassy's Avatar
    Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    48
    Такива, налЕ?

TDA1541A.jpg

Същите да, яко си се запасил, благородно ти завиждам

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от стефан990 Покажи мнения
    Съгласен съм с теб, могат да се направят някои подобрения. По аналоговата част по нататък мога сменя UFW кондензаторите с UKW, ОУ тата (NE5532) също мога да ги сменя и разбира се ако ми попадне TDA1541A (ако има и коронка още по-добре) няма да се почудя дали да сменя сегашния ЦАП Сигурно има още десетки неща които да се пипнат, но познанията ми стигат до тук. За сега така ще го слушам, като за първи сглобен DAC съм много доволен от резултата, като се има в предвид, че досега съм слушал музика от лаптопа, телевизора и няколко евтини китайски дакове този с TDA то е направо върха. Върти ми се в главата по нататък да добавя и лампов пред.

Поръчах 17/0/17 на празен ход, 20VA В началото на следващата седмица ще пристигне.

Сега като гледам платката ми изникват няколко въпроса:
    R100 (товарното съпротивление на сигналното трафче) с каква стойност да бъде? Според някои 75ома, според други 110.
    Изправителните диоди за аналоговата част не са както по схемата SB3A0-YJ, а SF16. Имам и шотки 1N5819. Имам и SB3A0-YJ, но са много големи. Кои от изброените са най-подходящи ?
    OPA1642A подходящ ли е за сервото ? Това беше единственият ОУ OPA който можах да намеря с J-FET транзистори на входа.

Слагаш най-аудиофилските диоди, които можеш да побереш

Входната част, както вече уточнихме е най-добре да се направи така:
    https://bgaudioclub.org/attachment.p...4&d=1512753167

като R100 не се монтира!

За сервото можеш да ползваш всякакъв FET ОУ, стига да може да издържи захранващото напрежение.

Hristo F.'s Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения

Можеш ли да помогнеш с параметри на трафа,да пусна едно запитване за цена?
    Не зная колко Ohm-а са нискочестотните,но според това което чух ми бият на 4 Ohm-ови....

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Първична - 230VAC
    Вторични:
    1. 15VAC/0.2A
    2. 15VAC/0.2A
    3. 5VAC/0.1A

Всичко е под товар.
    Редактирано от Simonov; 22 March 2018 в 01:33.

Цитат Публикувано от Krassy Покажи мнения
    Такива, налЕ?

TDA1541A.jpg
    А на тези S1 защо липсват короните?

Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Защото са по-стари серии.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44

TDA1541 - hot or not

Philips TDA1541 stamp coding

1541 code ABC 1234 (Y):
    A: silicon processing facility
    B: assembly facility
    C: test facility

12: year
    34: week

Y: development chip (no standard chip m ask was used)

The names of the facilities are:

A
    H: Nijmegen Holland
    J: Caen France
    R: Hsinchu/TSMC Taiwan

B
    H: Nijmegen
    S: Kaohsiung Taiwan
    B: Hamburg Germany

C
    Nijmegen Holland So a TDA1541A HSH9236 was processed in Nijmegen, assembled in Kaohsiung Taiwan, tested in Nijmegen Holland.
    It was produced in the year 1992, week 36. A TDA1541A S2 RSH9713 was processed in Hsinchu/TSMC Taiwan, assembled in Koashiung Taiwan, tested in Nijmegen Holland.
    It was produced in the year 1997, week 13.

Раздесеторен от разната информация по всевъзможни форуми и сайтове аз преди 4 години упорито им писах 5 пъти и накрая след 4 месеца !!! получих отговор ,
    в който след бла-бла , колко се радват , че съм фен на бранда , бла-бла няколко стандартни реда - и :
    "The latest production on request by Koninklijke Philips Electronics N.V. was in the 51st week of 1997. Factory in Kaohsiung Taiwan has unprocessed production for another 25 weeks, then depleted by Nijmegen Holland silicon chips. All silicon chips from Hsinchu / TSMC Taiwan were destroyed in 1996. There are data about unmanaged about 10,000 28-pin DIL plastic packages with different markings. What is implanted in them is not known to Koninklijke Philips Electronics N.V. The S1 and S2 markings have always been placed in Nijmegen Holland."

Да си го тълкува който както ще .
    Ръбест шрифт 1541 никога не е имало !

Фабриките в Тайван са били под "шапката" на Маранц.
    Във Франция и Белгия никога не са маркирани корони .
    После може - DIY
    Бленуваните Q selection са били 1000 броя произведени за Акуфейс , но са закупили 600 и останалите 400 са във Филипси , Филипс ЛХХ и Маранци .Няколко в Сони

Разбира се може да ме разнищите на воля сега и сами да си питате ... ако уцелите точнияТ им отдел
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Сега ще почне едно ровене, после едни (пре)продажби тихомълком...
    Направо ритна паницата с млякото.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    40
    Чудесна информация браво! Благодарско за споделеното !

Цитат Публикувано от Simonov Покажи мнения
    Защото са по-стари серии.
    Освен тези други S1 без корони не съм виждал, всички стари плеяри които съм виждал с 1541 S1 имат и корона на чипа (овете). Това по скоро ми прилича на допълнително гравирано S1, но с измервания може да се определи дали попада наистина в категория S1.

Имам източници S1 и S2, както и малко чипове, включително и един "оригинален" S1 на който при голямо увеличение се вижда че S1 и короната са добавени с друг шрифт и най-вероятно е лазерно гравирана. Този чип мога да ви го снимам, но няма да се хваля с него или да го продавам "както си е". Кой тован, такован
    Редактирано от v.georgiev; 22 March 2018 в 15:56.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Сега ще почне едно ровене, после едни (пре)продажби тихомълком...
    Направо ритна паницата с млякото.
    За кратко се поколебах да бъда доста по-гаден и "нагъл" като отбележа АЗ в колко 880-ки ,
    960-ки и Аудио артс-и съм видял подменени чипове за тия 4-5 години /да не пропусна 2 скъпи маранц-а дето ми отказаха да гледам под капака щото много ми знаела устата.../, откакто си поднових хобито, и затова не си ги купувам от БГ ,
    а само гледам как си ги препредават като горещи картофи,
    ама хайде да не разваляме хубавия извънредно снежен ден .
    Нека се радва поредният , че "ги е набарал" за тънка цена скъпите плейъри.
    Те някой скъпи-прескъпи DIY DAC-ове в БГ тъй от въздуха са се снабдили с чипове с по две корони ... оригинални .
    Иначе - майстори - запояването перфектно , спойките "състарени" .... кой ще хване разликата , неподготвен
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 15 21 22 23 24 25 26 27 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени