Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15
Резултати 351 до 353 от 353

Тема: ТОР 100 най-добрите усилватели на всички времена

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Значи, един път не е усилвател, ако входната мощност била по-ниска от изходната, но този на принцип, не важи при клас D усилвателите, които също наричаш усилватели... Нима при тях, изходната мощност е по-висока от входната!?
    Я прочети още един път какво си написал и го потвърди.
    Ти не знам какви усилватели клас D си виждал, ама тия дето аз съм правил примерно на входа подавам 1V на 10к входно, демек 0,1mW (1V х 0,1мА), а на изхода излиза примерно 40V на 4 ом товар демек 10А. Усилване по напрежение 40 по ток 100 000 по мощност 4 000 000.
    От където и да го погледнеш все на усилвател мяза.

Според моите виждания кое устройство се нарича усилвател:
    Задължителни елементи без които усилвател няма. Вход изход и захранване.
    Входа задава по някакъв начин каква част от захранването да излезе в изхода.
    Всичко което върши тази работа в електрониката наричаме усилвател.

По какъв начин ще става това вътре в тази черна кутия е друга работа.
    Примерно параметричен използва като регулируем елемент капацитета на варикап а за захранващ източник служи генератор на ВЧ.
    Входно съпротивление тера омове и от там усилване по ток милиарди……!!!! А от там и по мощност....!!!
    Това че вътре в усилвателя освен усилване ще има и някакво преобразуване не престава да го прави усилвател.
    Да в усилвателя клас D има преобразуване на сигнала в коефициент на запълване и след това пък обратното от коефициент на запълване отново в ниво.
    Ама това не значи че не е усилвател щом все пак на входа сме подали 0,1mW а на изхода сме получили 400W.

Не спорим просто, аз си изяснявам новото значение на думите във езика на аудиофилите. Усвоявам нов език така да се каже и имам нужда от по детайлно разяснение.
    Често срещано е едни и същи думи в различните езици да имат различни значения. Така да се каже научавам чужд за мен до сега език.
    А не ми е лесно не си падам полиглот в тая област съм пълен дебил. Даже и по български имах двойки. За другите езици да не говорим.

Ама тук аз съм малцинство бялата врана така да се каже, единствения глух, ще се напъвам какво да правя.

Имам само едно предложение да се разберем да наричаме усилвателите клас D "плавни комутатори" за да не ги бъркаме все пак с чистите ключове (комутатори) използвани в клас H или G усилвателите.
    (няма точно разграничение между тия двата).

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    Абе, Бисере, .....

Опа, аз се отказах да споря ...
    Kris Dimitrov написа:
    Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!

Един по един взехте да отпадате...?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени