Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12
Резултати 276 до 290 от 290

Тема: Моята скромна домашна система

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Ето и резултата слухово ...: http://dox.bg/files/dw?a=e2e68709c9

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    За съжаление, оригиналните Pioneer-ски басови говорители, не станаха на моите HPM-60. Явно моите ОТ-та са от по-новите..., щото има разлика в диаметъра при старите и по-новите. Не искам да ги съсипвам тези ОТ-та, та да си играя да увелича отвора. Нека си останат за сега с Dual-ските басови говорители. И без това звучат много приятно.

Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC05692.jpg
   Показано: 46
   Обем: 132.1 KB
   ID: 95474 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC05693.jpg
   Показано: 48
   Обем: 115.0 KB
   ID: 95475

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Привет отново на всички. Днес си поиграх с говорителите дето съм ги насъбрал с готова кутия за ОТ и съществуващите филтри...

Име: DSC05696.jpg
   Показано: 30
   Обем: 70.1 KB
   ID: 95510

Първо монтирах баса (от Sharp) и послушах известно време така ( с оригиналните среди и високи на Dual CL4070). Филтър на 900/3000 Hz
   Име: DSC05697.jpg
   Показано: 24
   Обем: 131.3 KB
   ID: 95511 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC05698.jpg
   Показано: 33
   Обем: 103.8 KB
   ID: 95512

Кутията е затворен обем и затова не се чудих, че не слиза толкова дълбоко. Средата ми бе приятна, но високите не ми харесаха.

Име: picture1969.jpg
   Показано: 58
   Обем: 85.8 KB
   ID: 95513

След това смених средата с друга среда (дето е "no name"), но тя звучеше по-зле (някак си по-тихо) от оригиналната си Dual-ска. Поне на мен така ми се стори.

Име: proba1969.jpg
   Показано: 45
   Обем: 84.9 KB
   ID: 95514

След това си върнах дуалската среда и смених високочестотния с Vifa-та. Е няма такъв кеф от това което чух!!! Напълни ми душата. Само дето забравих да измеря, ама понеже много ми хареса....

Та експериментите ще продължат докато не направя комбинация измежду говорителите, та да ми харесат.

Сега: Първо не знам колко вярно е изобщо меренето. Микрофона бях го поставил на около метър от ОТ-то и горе-долу по средата му.
    Ако реша да оставя тези кутии за проект, то няма място за фазоинвертора отпред. След това не знам дали и тази е програмата за мерене...

Досега никога не съм мерил, а си карам на слух...
    Редактирано от Виктор Симов; 11 December 2017 в 17:50.

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    30
    Вики, първата графика никак не ми хареса. Много е неравномерна.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    И на мен не ми хареса като графика, но на слух по-добре са нещата. Когато имам време пак ще се занимавам, но пищялките Vifa ще отидат на едни други ОТ-та... . Както и да е де..., нали отново ще събирам говорители...
    Кутията която е по-горе, я използувам само да видя как реално ще свирне даден говорител. Ако се наложи, ще направя и макет от картон, за да видя и съответния обем и съответно разположението на фазоинвертора. Единствения неприятен факт е, че в работилницата ми е много студено независимо, че "гори" печка на дърва. Нарязах едната плоскост от мрамор (за стойките за ОТ), но нали е студено, та не се получи хубав срез и сега ще търкам без да мъркам. Мисля обаче да използувам мрамора само за долната страна, щото ако използувам и плоскост от нея и на горната, ще стане твърде тежко. Той е с дебелина 32мм. и размери 450X300мм. Не мога на намеря подходящо стъкло за горна плоскост и май ще се ориентирам към MDF. За "караката" все още умувам и не мога да се спра на концепция. Едната е да с от цилиндрични дървени крака (три броя под формата на мерцедес), другата е да е от обработена греда 100X100мм. и височина 450мм. Третото е да е от две вертикални слепени MDF-а и затворени от зад. Четвъртия вариант отпадна, щото железара дето кове е починал... . Според мен ще е най-красиво със стъкло за горна плоскост (там дето стъпва и ОТ-то), но черно стъкло с близки размери до 450X300(350)мм. и дебелина поне 8мм. не намирам. Може и обикновено стъкло с дебелина поне 8мм., но джамджиите искат егати и цената... Иначе е лесно да стане черно (боядисва се от долната страна). Ще търся и надписи Pioneer, щото няма да се излагам я!

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Хеви Метъл (т.е. здравейте) съфорумци. Днес дядо Коледа ми донесе Pioneer A-443. Най-накрая кухненската ми система е изцяло от Pioneer!
    1. Pioneer A-443 - усилвател
    2. Pioneer F-301 - тунер
    3. Pioneer CT-449 - дек
    4. Pioneer PD-S 707 - CD
    5. Pioneer PL-200X - грамофон

Това ми е единствената черна серия на Pioneer. Всичко друго е сребристо.
    Верен на традицията, Pioneer предлага здрав бас, ефирни среди и здрави високи...- даже на мен ми се струват бая напомпани, ама досега беше един TEAC-1000 и според него съм си правил OT-тата, та нищо чудно да е от напасването на този усилвател и тези ОТ-та. Иначе е красавец и ме радва много. Засега така ще го послушам, пък натам ще мисля други ОТ-та. А сегашните ще си останат евентуално за TEAC-а.

Сърдечно благодаря на един човек (той знае кой е), който искрено ме зарадва с този чудесен усилвател!
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC05705.jpg
   Показано: 52
   Обем: 104.3 KB
   ID: 95550   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC05703.jpg
   Показано: 54
   Обем: 131.1 KB
   ID: 95551   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: DSC05702.jpg
   Показано: 86
   Обем: 133.7 KB
   ID: 95552  
    Редактирано от Виктор Симов; 13 December 2017 в 20:54.

Грамофон в кухнята е must have
    A ампчето ще доопича CD-тата
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Пак ли ти бе? Да беше ми видял кухнята, та пак да ми се правиш на интересен!!!

Аааа, Емилиане..., ще се сборичкаме! Да знаеш! Ела ми на гости и пак се тупай по челото.

Иначе прахта от бул. Ломско шосе е навсякъде!!! Няма спасение...

Аре бегай у Лом при Цецо!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Аре бегай у Лом при Цецо!
    Ей..., знаеш всичко!!!

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    58
    Цитат Публикувано от bodan Покажи мнения
    Викторе! Липсва ти - http://www.usilvateli.com/ad/view/Pioneer-GR-555-5152
    Ай! Ай! Душегубчик тьi!

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от bodan Покажи мнения
    Викторе! Липсва ти - http://www.usilvateli.com/ad/view/Pioneer-GR-555-5152
    Добре... Запази ми го!

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    48
    На едни трилентови ОТ-та дето са ми в хола и участвуват в телевизионното шоу (т.е. компа и ТВ-то са навързани към усилвателя Denon), днес им смених високочестотните с Vifa-та (по-горе е видно) и картинката се проясни (как ме кефят само), след многото тестове и добавянето и махането на купища кондензатори и бобини. Накрая остана свързан с Mundorf 3.3 mF на изхода и на входа - т.е. свързани паралелно но единият на плюса, а другият на минуса. Резнах ги екстра и сега не участвуват във вокала. Не съм ги замерил (все още)!!! Средите ме ядосват, щото "пеят" високо! Има с какво да ги заменя, но нека направя първо замерването и тогава ще видя как да подходя. Снимки няма, щото бях се бастисал от експерименти и не се сетих...
    Следващия път...

Това със свързването на кондензатора ????.

Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени