Резултати 1 до 4 от 4

Тема: SABA

ctef's Avatar
    Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    59

SABA

Хайде бе, толкова ли нама кой да направи сефте на този раздел?
    Сещам се за поне няколко души, които съм сигурен че имат какво да покажат и кажат.
    Но щом е така, нека аз да започна с макар и не чак толкова ретро Saba, но все пак на преклонна възраст. А иначе марката съществува от първата половина на миналия век.

Това са 3 драйвъра от т.нар. "Greencone" серия. Отличават се с финните си зелени мембрани.

А останалото е въпрос на вкус

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jul 2007
    Възраст
    29
    Saba е една легенда, защото е много иновативна фирма за времето си. Вижте топ-модела им за 1954 http://www.rmrl.de/radios/50/54_55/s...ds/fb_3d_e.htm
    Автоматично търсене на станции, псевдо-стереофония, изключително пространствен звук, перфектна чувствителност и селективност. Имал съм възможност да го чуя и няма какво друго да кажа, освен че не е за изпускане. Ето заводите на Саба през 1945:

Ето и производствения процес на прочутите greencone широколентови:

Снимките ме връщат в една отдавна отминала епоха, тогава, когато фирмите се бореха за клиенти чрез качество и коректност и така изграждаха "името" си. За съжаление сега всички немски фирми лежат на стара слава, а заводите в Китай работят с пълна пара.

Любимата ми марка. Най-добрите в качеството на звука. Най добрите говорители, според мен. Показания по-горе апарат днес се продава за около 1500 Евро в Еbay в реставриран вид.

Цитат Публикувано от dinev66 Покажи мнения
    Най-добрите в качеството на звука. Най добрите говорители, според мен.
    Имам няколко чифта различни говорители SABA - като почнеш от най-малките елипси 17х11,5см и стигнеш до най-големите 35х24см, но нищо добро не виждам в тях, освен че са много добри донори за мембрани
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени